Strona główna\Pytania

JAK WYJECHAĆ DO HOLANDII ZA POŚREDNICTWEM AGENCJI?

Zapraszamy do zakładki KONTAKT gdzie znajdziecie państwo adres e-mail, na który prosimy wysyłać swoje CV.

Jeśli będziemy mieli dla Państwa pracę nasz pracownik skontaktuje sie z Państwem, w celu weryfikacji danych osobowych i podjęcia dalszych kroków dotyczących wyjazdu do pracy.

 

JAK DŁUGO TRZEBA CZEKAĆ NA WYJAZD?

Niestety nie można podać dokładnej daty, ponieważ uzależnione to jest od zapotrzebowania firmy holenderskiej na poszczególne stanowiska pracy. Wyjazdy mogą odbywać sie kilka dni po zgłoszeniu, jak również kilka tygodni później.

 

CZY TA PRACA JEST LEGALNA?

Praca, do której kierujemy pracowników jest w pełni legalna. AZ Pośrednictwo Pracy jest wpisane do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia (Certyfikat nr 8020) Zawieramy z osobami chętnymi:

Umowę pomiędzy AZ Agencja Pośrednictwa Pracy a Osobą- kandydatem  do pracy do zagranicznego Pracodawcy, w której są podane warunki pracy, płacy, należne świadczenia, itp.

Wynagrodzenia i czas pracy w firmie są zgodne z ustawodawstwem holenderskim. Umowa o pracę tymczasową zawierana jest w Holandii z pracodawcą Holenderskim, czyli PL ALLROUND UITZENDORGANISATIE B.V. ( P.LOOIJE) Nie pobieramy żadnych opłat za pośrednictwo pracy.

 

CZY NALEŻY POSIADAĆ BSN (SOFINUMER) PRZED WYJAZDEM?

W momencie wyjazdu do Holandii BSN nie jest potrzebny. Jeśli ktoś nie posiada takiego numeru, zaraz po przyjeździe do Holandii u pracodawcy Holenderskiego wypełnia dokumenty niezbędne do uzyskania tego numeru. Uzyskanie BSN jest nieodpłatne.

 

JAK NALICZANE JEST WYNAGRODZENIE?

Sposób naliczania wynagrodzenia jest zależny od wieku pracownika, ponieważ firma ta stosuje stawki wiekowe. Wpływ na wynagrodzenie ma również ilość przepracowanych godzin. Firma stosuje także system nadgodzin. Wysokość pobieranych składek ubezpieczeniowych, ilość przepracowanych godzin itp. widnieje na rozliczeniach tygodniowych pracownika.

 

CZY JEST UBEZPIECZENIE?

Pracownik podejmując pracę na terenie Holandii musi być obowiązkowo ubezpieczony w trakcie pracy jak i poza nią. Podstawowy pakiet ubezpieczeniowy można uzyskać poprzez pracodawcę lub ubezpieczyć sie prywatnie. Polskie ubezpieczenie nie jest honorowane w Holandii.

 

JAK MOŻNA OTRZYMAC ROZLICZENIE ROCZNE - JAAROPGAVE?

Są trzy sposoby otrzymania jaaropgave: